GRADONAČELNIK ODRŽAO OBEĆANJE: Novčane nagrade dobili najbolji učenici, a po prvi put i njihovi mentori

1519 0

Autor Franjo Samardžić

NOVA GRADIŠKA, 29. svibnja 2018. – Smotra stvaralaštva djece i mladih bila je danas u Domu kulture prava prilika da se nagrade učenici osnovnih i srednjih škola za postignute uspjehe na državnim natjecanjima. Gradonačelnik Vinko Grgić održao je obećanje pa su po prvi put za postignute uspjehe nagrađeni i mentori koji su učenike pripremali za natjecanja.

Grad Nova Gradiška u proračunu je sukladno Programu razvoja osnovnoškolskog, srednjoškolskog i visokog obrazovanja osigurao sredstva u ukupnom iznosu od 34.800 kuna.

Gradonačelnik je čestitao najboljim učenicima i njihovim mentorima i uručio im novčane nagrade. Čestitao je na uspjehu profesorima i ravnateljima škola, te roditeljima na naporima koje ulažu u obrazovanje.

ČESTITAMO NAGRAĐENIMA:

GIMNAZIJA:

-KARLO SZABO za osvojeno 2. mjesto na državnom natjecanju iz filozofije – novčana nagrada 1.300,00 kuna

Mentorica: Zrinka Ivanišević, novčana nagrada 1.500,00 kuna

-KARLO SZABO za osvojeno 1. mjesto na Državnoj smotri LIDRANO – novčana nagrada 1.500,00 ku Mentorica: Silvija Pečnjak, novčana nagrada 1.500,00 kuna

-EKIPNO NATJECANJE NA DRŽAVNOM EKO-KVIZU LIJEPA NAŠA za osvojeno 2. mjesto novčana nagrada 1.300,00 kn (ekipno) Matej Plavac, Boris Lasković, Leona Pavić, Karla Kolić

Mentor: Josip Sokić, novčana nagrada 1.500,00 kuna

OSNOVNA ŠKOLA „MATO LOVRAK“

-HRVOJE GALETIĆ, 4. razred za osvojeno 1. mjesto na Državnoj smotri LIDRANO, novčana nagrada 1.500,00 kuna

Mentorica: Željka Trlin, novčana nagrada 1.500,00 kuna

-LUCIJA PRPIĆ, flauta, 2.razred za osvojeno 2. mjesto, novčana nagrada 1.300,00 kn

Mentorica: Ivana Dročić , novčana nagrada 1.500,00 kuna

Mentorica/korepetitorica: Silvija Muić-Crljenković

ELEKTROTEHNIČKA I EKONOMSKA ŠKOLA

-DRŽAVNO NATJECANJE U OBRAZOVNOM SEKTORU EKONOMIJA I TRGOVINA, DISCIPLINA KOMERCIJALIST za osvojeno 3. MJESTO

MONIKA BRKLJAČA, REBEKA JAKOVLJEVIĆ, JOZEFINA KAJTAZI novčana nagrada 1.000,00 kuna (ekipno)

Mentorica: Ivana Gajski-Berić, novčana nagrada 1.500,00 kn

OSNOVNA ŠKOLA „LJUDEVIT GAJ“

-DAVID NOA MITROVIĆ, za osvojeno 1. mjesto na Državnoj smotri LIDRANO, novčana nagrada 1.500,00 kuna

Mentorica: Dunja Vidošić-Rapić, novčana nagrada 1.500,00 kuna

-MIRIAM BALUNOVIĆ, državno natjecanje u atletici, skok u vis, za osvojeno 3. mjesto novčana nagrada 1.000,00 kuna

Mentorica: Marina Holenda , novčana nagrada 1.500,00kuna

INDUSTRIJSKO-OBRTNIČKA ŠKOLA

-TOMISLAV GALICIJA, ZA OSVOJENO 1. mjesto na državnom natjecanju TOKAR I SRODNA ZANIMANJA PODRUČJA OBRADE I MONTAŽE, NOVČANA NAGRADA 1.500 kuna

Mentori: ZLATKO BOROŠ (za praktični dio) i DAMIR FALICA (za stručno teorijski dio), novčana nagrada 1.500 kn (2 x 750,00)

OSNOVNA GLAZBENA ŠKOLA

-Međunarodno natjecanje dječjih zborova “VallisAureaCantat”, Požega, D1 kategorija

Zbor mlađeg uzrasta Glazbenog odjela OŠ M.Lovrak za osvojeno drugo mjesto sa 18,67 bodova, ekipnop novčana nagrada u iznosu od 1.300 kuna

mentorica : Helena Heller, prof.

mentorica/korepetitorica: Silvija MuićCrljenković, prof., novčana nagrada 1.300 kuna

MENTORICA: HELENA HELLER novčana nagrada 1.500,00 kuna

-Međunarodno natjecanje dječjih zborova “VallisAureaCantat”, Požega, D2 kategorija

Zbor starijeg uzrasta Glazbenog odjela OŠ M.Lovrak za osvojenu srebrnu nagradu – sa16,00 bodova

mentorica : Helena Heller, prof.

mentorica/korepetitorica: Silvija Muić-Crljenković, prof. novčana nagrada ekipno 1.300 kuna

-9. hrvatsko natjecanje za harmoniku, Daruvar, A kategorija

Leon Turkalj, učenik 3. razreda harmonike Glazbenog odjela – za osvojenu 2. nagradu s 87,66 bodova,novčana nagrada 1.300 kuna

Mentorica: Jelena Kojić novčana nagrada 1.500 kuna

-9. hrvatsko natjecanje za harmoniku, Daruvar, B kategorija

Karlo Tkalčec, učenik 4. razreda harmonike Glazbenog odjela za 3. nagrada s 74,33 boda, novčana nagrda 1.000 kuna

Mentorica: Jelena Kojić, novčana nagrada 1.000 kuna

 

  1. KARLO SZABO 1.300
  2. MENTORICAZRINKA IVANIŠEVIĆ 1.500
  3. KARLO SZABO 1.500
  4. MENTORICA SILVIJA PEČNJAK 1.500
  5. EKIPNO NATJECANJE NA DRŽAVNOM EKO-KVIZU LIJEPA NAŠA (Matej Plavac, Boris Lasković, Leona Pavić, Karla Kolić) 1.300,00
  6. MENTOR JOSIP SOKIĆ 1.500
  7. HRVOJE GALETIĆ 1.500
  8. MENTORICA ŽELJKA TRLIN 1.500
  9. LUCIJA PRPIĆ 1.300
  10. MENTORICA IVANA DROČIĆ 1.500
  11. DRŽAVNO NATJECANJE U OBRAZOVNOM SEKTORU EKONOMIJA I TRGOVINA, DISCIPLINA KOMERCIJALIST (Monika Brkljača, Rebeka Jakovljević,JozefinaKajtazi)1.000,00
  12. MENTORICA IVANA GAJSKI-BERIĆ 1.500
  13. DAVID NOA MITROVIĆ 1.500
  14. MENTORICA DUNJA VIDOŠIĆ RAPAIĆ 1.500
  15. MIRIAM BALUNOVIĆ 1.000
  16. MENTORICA MARINA HOLENDA 1.500
  17. TOMISLAV GALICIJA 1.500
  18. MENTORI (Zlatko Boroš-praktični dio i DAMIR FALICA-stručno teorijski dio) 1.500 (2X 750,00)
  19. ZBOR MLAĐEG UZRASTA GLAZBENOG ODJELA OŠ MATO LOVRAK 1.300
  20. MENTORICA HELENA HELLER 1.500
  21. ZBOR STARIJEG UZRASTA GLAZBENOG ODJELA OŠ MATO LOVRAK 1.300
  22. MENTORICA SILVIJA MUIĆ CRLJENKOVIĆ 1.500
  23. LEON TURKALJ 1.300
  24. MENTORICA JELENA KOJIĆ 1.500
  25. KARLO TKALČEC 1.000

SVEUKUPNO: 34.800,00

Related Post