Novogradiščanke nadigrale Splićanke

350 0

27. studeni 2011. Večeras su odbojkašice Nove Gradiške u 7. kolu

Prve B hrvatske lige pobijedile s maksimalnih 3:0 ekipu Splita 1700 II bez većih problema nadmasšvši gošće u svim elementima igre. Jedino je bilo donekle problema u prvom setu, ali ostala dva su naše djelovale superiorno i bez većih problema su ih dobili.Čak i onda kada je trener Runjaš ubacio u završnici oba zadnja seta mlade igračice, tako da su sve probale kako je to igrati i prvoligaku utakmicu. To spominjemo stoga jer su naše mlade igračice danas u natjecanju 3.HOL, istok, pobijedile s velikih 3:0 brodsku Marsoniju, a sve su pričuve igrale za tu mladu ekipu.

Rekosmo, prvi set je počeo s problemima. Naše su počele s nizom pogrešaka, kao da prvi put igraju, I najiskusnije su čak servise servirale u mrežu ili izvan gabarita igrališta, griješilo se u prijemu, na mreži i pripremi napada, pa čak i kod smečiranja. To najbolje rezultat pokazuje: Nakon 2 izjednačenja na 2:2 i 3:3 Splićanke stalno vode: 3:5, 5:8,6:9 7:10, pa čak i sa 8:12. Prosto nismo mogli prepoznati naše igračice koliko se griješilo. A tada trener Runjaš uzima time out, pala je oštra kritika i slijedi prvi i ubojiti smeč kapetanice Iris Ivaniš i rezultat se polako počeo lomiti (9:12). Slijedi:10:13, 11:13, opet pad na 11:15, a tada slijedi serija: 12:15, 13:15, 14:15 i konačno izjednačenje na 15:15, ali i vodstvo:16:15. Međutim, Splićanke se ne daju i uzvraćaju: 16:17 i 16:18, ali naše odbojkašice uspijevaju izboriti još jedno izjednačenje (18:18). A tada nastaje prava igra naših igračica:rezultat se brzo mijenja, ali uglavnom u našu korist na seriju sjajnih servisa Darije Banožić: 19:18, 20:18, 21:18, 21:19, 21:20, 22:20,23:20, 24:20 i najzad 25:20.

Nakon dobivenog prvog seta i analize trenera Runjaša naše igračice u drugi set ulaze sa mnogo više elana i vrlo dobre igre. Vodimo od početka na sjajne servise Karle Glasnović sa 7:1, nešto kasnije i sa 8:2, 9:3, 11:3, pa i sa 12:4 i 14:5. Bila je to sasvim druga igra, učinkovita, sadržajna sa dosta smečeva na mreži ne samo Iris Ivaniš, nego i Anje Barač, pa i Karle Glasnović. Vidnu ulogu u takvom obratu u igri učinila je prije svega vrlo dobra igra našeg libera Marine Vidošić koja je kupila sve servis-lopte gošći i distribuirala do mlade Lucije Dautović koja je opet vrlo uspješno podizala lopte koje su 3 spomenute smečerke izvrsno poentirale. Zahvaljujući takvoj igri naše djelovke su stigle lako do vodstva 16:7, kada trener Runjaš uvodi pričuve, koje uspješno privode set kraju sa visokih 25:16.

U trećem setu novogradiška ekipa nametnula je jaki tempo i na sjajne servise Kristine Pilaš vrlo brzo dolaze do ogromnog vodstva od čak 10:1. Već tada trener Runjaš ubacuje sve mlade igračice nakon što je Iris Ivaniš „opalila“ dva strašna smeča i stigla na 12:2. Mlada Franka Zubović također dobro servira i dolazimo do 15:2, kada se Splićankama suprostavljaju sve mlade igračice, a jedino je ostala libero Vidošić da prihvaća suparničke servise. Mlade su odigrale vrlo dobro što i kazuje rezultat: 16:3, 18:3, 19:3, 20:4, 22:4, 23:5 i na kraju završava sa 25:8. Sjajni rezultat u trećem setu je dokaz da našu standardnu ekipu uskoro, kad steknu natjecateljsko iskustvo, mogu dostojno zamijeniti naše mlade igračice. Vrijedno je istaći da je postignuta rutinska pobjeda i da će to nastojati i iduće subote ponoviti kada dolazi drugi splitski sastav Brda. Večeras su za ŽOK Nova Gradiška igrale: Franka Zubović, Antonija Mlinac, Klara Vukšić, Daria Banožić, Kristina Pilaš, Iris Ivaniš, Anja Barač, Marina Vidošić, Karla Glasnović, Lucija Dautović, Antonija Čeliković, Dora Zečević, uz trenera Damira Runjaša.

Na slici ekipa nakon večerašnje pobjede nad Splićankama (3:0)