Pobjeda novogradiških odbojkašica nad Banjalučankama

830 0

10. rujan 2011. – Danas je odigrana prijateljska međunarodna

odbojkaška utakmica između ekipe Ženskog odbojkaškog kluba Nova Gradiška i Odbojkaškog kluba Inova iz Banja Luke. Bio je to prvi javni nastup naših prvoligašica u novoj sezoni protiv igrački vrlo dobre i uigrane ekipe iz susjedne republike. Banjalučanke su u prva dva seta rezultatski i igrački nadigrale naše igračice, ali je nakon 0:2 naša ekipa zaigrala punom snagom i nakon vrlo učinkovitije igre u dva posljednja seta postigla 2:0, pa je nakon četvrtog seta rezultat bio izjednačen – 2:2. Dogovorom trenera peti set su igrale isključivo pričuvne igračice jedne i druge ekipe i naše mlade odbojkašice bile su bolje od Banjalučanki, pa je konačni rezultat bio 3:2 za ŽOK Nova Gradiška.

Prvi set ekipa Inove igrala je vrlo dobro, rutinerski i odlikovale su se sjajnim smečevima koje naše igračice nikako nisu uspjele blokirati, pa su gošće dobile prvi set s 25:21, iako su i Novogradiščanke, posebno Iris Ivaniš svojim „bombama“ razbijale povremeno obranu suparnica. U drugom setu ponovila se ista slika. Naše odbojkašice, pošto im je to bio prvi susret uigravale su obranu protiv vrlo učinkovitijih gošći koje su sjajno smečirale i servirale i tu postigle najviše poena, posebno bivša naša igračica Zvjezdana Šukalo, ali i ofenzivne Knežević i Topčagić.. Nasuprot, naše odbojkašice imale najbolje igračice u smečerici Iris Ivaniš i Ani Barač. No, ipak su Banjalučanke dobile i drugi set s 25:17. Treći set je potpuno izmijenio situaciju. Novogradiščanke su povele, držale tu razliku, a u igri su veliki doprinos dale pored Ivaniš i Barač, u ovom setu vrlo dobre Banožić, Glasnović, Vidošić, Pilaš i debitantica Dautović. Sada je proradio naš blok, koji je sjajno funkcionirao, servis je bio vrlo dobar igra u polju homogena i naravno da uspjeh nije izostao, pa su naše slavile u trećem setu s velikih 25:16. I četvrti set dobile su naše igračice, gotovo istom taktikom i načinom igre, pa su slavile s 25:20. Tako je rezultat izjednačen na 2:2. Kako smo naprijed naveli peti set su igrale isključivo sve pričuve. Mlade Banjalučanke su povele, ali su naše curice kako je set odmicao bile sve sigurnije i na koncu su pobijedile. Dogovorom je igran pun set do 25 poena, pa je konačno bilo 25:21 za naše, te u kupnom rezultatu 3:2 za ŽOK Nova Gradiška. Slijedi ovih dana uzvrat u Banja Luci, a potom u iduću nedjelju turnir u Bilju gdje će igrati domaća ekipa, ŽOK Osijek i ŽOK Nova Gradiška u borbi za predstavnika Kupa Slavonije za Kup Hrvatske,a pobjednik igra protiv državnih prvakinja Rijeke.

Ekipe su u današnjoj utakmici nastupile u sastavima,

Nova Gradiška: Ivaniš, Banožić, Glasnović, Vidošić, Barač, Pilaš, Dautović, Mlinac, Vukšić, Šimunović, Zubović, Zečević, Petričević i Čeliković,

trener Damir Runjaš.

INOVA: Perić, Udovčić, Knežević, Šukalo, Topčagić, Sarač, Tatić, Zorić, Crnčević, Dragonjić. Petrović, Dakić, Bogičević,