Pobjeda rukometaša Nove Gradiške

878 0

4. prosinac 2011. U 11. kolu Druge hrvatske rukometne lige,

sjever, rukometaši Nove Gradiške postigli su vrlo vrijednu pobjedu nad vrlo dobrom momčadi Đurđenovca nakon velike, žestoke i rekli bi, nadljudske borbe. Gosti su bili vrlo oštri, što mladi suci nisu znali ili mogli na vrijeme sankcionirati, pa je tako naš ključni igrač Filip Prša morao u nastavku napustiti igru jer je teško povrijeđen, a bilo je i dosta drugih duela koji su morali biti na vrijeme kažnjeni. Pored toga, gosti su stalnim prigovaranjem stvorili atmosferu napetosti, koju su kao fizički jači i demonstrirali na terenu. I pored svih tih nedaća mladi Novogradiščani su ih dobrom taktičkom igrom nadigrali i zasluženo pobijedili.

No, nije bilo lako. To pokazuje i kretanje rezultata koje je bilo adekvatno i stanju na terenu. Barun je već u 1. minuti doveo Novogradiščane u vodstvo, Miletić minutu kasnije i do 2:1, a zatim slijedi najljepša akcija na utakmici kada je nakon sjajnog proigravanja, očito dobro naučenoj kombinaciji, krhki Miletić prosto uletio iza zone gosta i prekrasno poentirao za 3:1, da bi on već slijedeće minute u kontri doveo našu momčad u veliko vodstvo od 4:1. No, nije se na tome stalo: Prša podiže na 5:2, u 9. minuti Sertić i na 6:3, Zaužel u 10. minuti na 7:3, Prša u 12 na velikih 8:3, Sertić na 9:4,a Prša u 15. minuti na 10:5. Bilo je to prekrasnih 15 minuta igre Novogradiščana. I kada su gosti vidjeli da su ih naši rukometaši igrom nadigrali, počinje serija grubosti, gdje naši igrači bivaju žestoko na vrlo nedoličan način spriječavani. To Đurđenovčani koriste i serijom 4:0 smanjuju na 11:9. Svoj prvi pogodak postiže Ivanišević u 18. minuti, a zatim i drugi, Miletić sjajno poentira s krila, Prša realizira prvi naš sedmerac u 23. minuti i vodimo s 14:11. A tada dolaze nedaće: Marku Sertiću povrijeđuju ruku, pa neko vrijeme statira, suci isključuju Baruna, Prša biva srušen žestoko, ali ipak im zabija za 17:14, a nedugo i Sertić povisuje na 18:14. Ćosić izvrsnom kontrom minutu prije odnora postavlja 19:14, a Penić brani za redom dva zicera i poluvrijeme završavamo sa solidnih 20:15. Pršu liječnik dr. Lasović za vrijeme cijelog odmora nastoji rehabilitirati i osposobiti za igru, ali „ručni rad“ Đurđenovčana je bio toliko „kvalitetan“ da Prša više nije mogao ući u igru, tako da je veliki adut i strijelac koji je u prvom dijelu dao čak 6 golova morao ostati izvan igre teško povrijeđen. Ipak, u nastavku ponovno Ćosić kontrom povisuje na 21:15, a Sertić poentira za 23:17 pet minuta kasnije, Ćosić kontrom 25:19, a nakon ukradene loptu Marko Sertić u sjajnoj kontri povisuje na 26:19. Tada se igra obostrano kontrama, slijedi period bespoštedne borbe, naš Ivanišević, koji se jedini fizičkom snagom može boriti s jakim Đurđenovčanima biva višekratno oštećen, međutim, suci ne reagiraju. I pored svega toga naši mladići se hrabro bore i rezultat je stalno pozitivan:u 41. minuti je 27:21, nakon Ivaniševićeve akshibicije minutu kasnije je i 28:21, Penić spašava sa dvije sjajne intervencije. U idućih nekoliko minuta suci drastično griješe na našu štetu, pa gosti smanjuju na 29:24, ali Ivanišević povisuje na 30.24, Miletić popravlja (31:26), Sertić u 49. minuti i na 32:27,pa ponovno Sertić kontrom na 33:28 u 54. minuti. U završnici naši su jako umorni, čine se neke nerezonske pogreške, naravno i uz pomoć sudaca pa gosti uspijevaju pri kraju utakmice smanjiti visoko naše vodstvo na podnošljivih i konačnih 38:35, kada je već utakmica bila odlučena. U svakom slučaju čestitke našim rukometašima jer su pobijedili vrlo dobru, ali i vrlo grubu momčad iz Đurđenovca koji nisu mogli, očito, podnijeti zasluženi poraz. Pobjeda Novogradiščana je potpuno zaslužena i čestitke treneru Ivanu Sertiću jer je momčad vrlo dobro pripremio, samo je pitanje dokle će moći izdržati s igrama koje teško povređuju igrače i nemaju zaštitu sudaca koji su neiskusni voditi ovakve derbi utakmice. Strijelci:Sertić 9, Ivanišević 7, Miletić 6, Ćosić 6, Prša 6 samo u prvom poluvremenu, Zaužel 3, Barun 1. Još s igrali: Penić, Curić, Lončarević, Strinavić, Latal i Dujić.

na slici: Marko Sertić najbolji strijelac utakmice sa 9 pogodaka.