Počela trodnevnica na Gospinom polju

2465 0

Autorica Višnja Mikić

GOSPINO POLJE –BILI BRIG – Sinoć je na Gospinom polju počela trodnevnica kojom se vjernici pripravljaju za blagdan Rođenja BDM ili Malu Gospu. Trodnevnicu vodi vrbovački i štivički župnik, vlč Valent Furjan.

Nakon mise blagoslovljena je slika anđela, rad nedavno preminulog Vitomira Đakovića iz Slavonskog Broda koji je ranije već poklonio jednu sliku kapelici na Gospinom polju. Ova slika dar je Vitomirove majke Mirne, koja je bila nazočna svetoj misi.

Članovi bilobriške udruge „Dubovac“ i ove su godine ponudili vjernicima suvenire s motivima Gospe s Gospinog polja, a sami su ih izradili.

Trodnevnica se nastavlja i sutra. Sveta misa je u 18.00 sati, prije mise vjernici mole krunicu, a postoji mogućnost i za svetu ispovijed.

Related Post

LJEPOTA KONJA I TRADICIJE

Autor - 02/09/2014 0
SLAVONSKI KOBAŠ 31. kolovoza 2014. – Tradicionalna manifestacija Razigrani lipicanci pod bajerom na Savi u Slavonskom Kobašu održana je u…