Poraz rukometaša

324 0

18. ožujak 2012. – Jučer su novogadiški rukometaši uistinu

nesretno izgubili utakmicu protiv Ilove iz Grubišnog Polja sa 26:28 (15:13). Velikim dijelom su i sami krivi jer su načinili niz tehničkih pogrešaka koje su brzi i uporni gosti kažnjavali, osobito u završnici utakmice. A počelo je lijepo, nakon što je Marko Sertić u 26. sekundi prve minute doveo Novogradiščane u vodstvo, a gosti u istoj minuti izjednačili,Miletić je povećao minutu kasnije na 2:1, Sertić u istoj minuti i na 3:1,a Ćosić u 3. minuti na sjajnih 4:1 izgledalo je da će domaći rukometaši prosto deklasirati suparnika koji je bio zatečen velikim i brzim vodstvom domaćina. Idućih minuta izmjenjuju se brzi napadi jedne i druge momčadi i rezultat se mijenja, ali stalno u korist Novogradiščana: 5:2 (Sertić), 6:2 (Prša), 7:3 Miletić s pivotmena, a tada nastaje točno u 10. minuti silni zastoj u igri domaće momčadi. Neshvatljivo se počinje griješiti i gosti s uzastopna 2 gola dolaze na 7:5, a u međuvremenu Prši vratar suparnika brani sedmerac, minut kasnije pogađa se vratnica umjesto gola, gube se dvije lopte u napadu krivim dodavanjem. Na sreću te crne minuite spašava Sertić pogotkom (8:5) u 14. minuti, ali gosti ipak smanjuju na minimalnih 8:7. Prša diže na 9:7, ali se serija tehničkih pogrešaka se niže i gosti u 19. minuti izjednačavaju na 9:9. Miletić povisuje na 10:9, ali opet slijedi i treće izjednačenje 10:10. Poveli smo i sa 12:10, trener gostiju uzima time-out , ali im to ne pomaže jer Ivanišević postiže dva uzastopna gola (14:11), Ilova smanjuje na 14:13, ali Sertić svojim pogotkom zaključuje poluvrijeme s 15:13.

U nastavku Ivanišević ne postiže gol iz penala i gosti izjednačuju po četvrti put (15:15), Da stavr bude gora naši čine krivu izmjenu i Ivanišević ide 2 minute na klupu. Nakon što naši pogađaju iz kontre vratnicu, gosti u kontranapadu dolaze prvi put u vodstvo od 16:15 u 35. minuti. Naši izjednačuju (16:16), ali Ilova vodi u 37. minuti sa 17:16, a minutu kasnije i prvi put s 18:16. Ćosić zatim smanjuje (16:17), a Prša u 41. minuti po peti put izjednačuje na 18:18. Minutu kasnije Barun biva isključen na 2 minuta, gosti vode s 19:18, a Ivanišević izjednačava po šesti put na 19:19, to ponavlja sedmi put Miletić (20:20) u 43. minuti. Dvije minute kasnije gosti vode 22:20, a tada se u 47. minuti događa u Novoj Gradiški do sada neviđeno:nadzornik svojom zviždaljkom zaustavlja utakmicu, ali ne i semafor i zove suce da isključe Ivaniševića jer je navodno psovao u igri. Nezna se ni kome, ali je insistirao da se on isključi iz igre, što su suci i učinili. Izazvalo je to buru negodovanja jer se tada rezultat lomio i tako je naša momčad ukupno 10 minuta igrala s igračem manje što su gosti koristili. Međutim, u tim presudnim minutama Penić sjajno brani dva zicera za redom, a Prša iz sedmerca smanjuje na 21:22. U 48. minuti svojim drugim uzastopnim golom izjednačuje po sedmi put ( 22:22). Osmo izjednačenje (23:23) postiže Sertić u 50. minuti, a Prša i deveto u 53. minuti (24:24). Golom Zaužela u 56. minuti Nova Gradiška nakon dugo vremena vodi (25:24). U istoj minuti gosti izjednačuju po deseti put (25:25) i vode 27:26. i 28:26, Ivanišević u 58. smanjuje na minimalnih 26:27, ali umjesto da mi izjednačimo gosti u zadnjoj minuti postižu 28:26 i pobjeđuju u gostima u Novoj Gradiški.

Za Novu Gradišku su igrali: Penić, Ćosić 2, Miletić 4, Mihić, Barun, Milinović, Strinavić, Zaužel, Prša 7, Sertić 7, Ivanišević 5, uz trenera Ivana Sertića.

Na slici: Mladen Ivanišević je uz Sertića bio najefikasniji strijelac (7), ali i dva puta isključen.