Trinaesta obljetnica uspostave Požeške biskupije

1878 0

Prigodom trinaeste obljetnice uspostave Požeške biskupije i ređenja biskupa Antuna Škvorčevića u ponedjeljak, 27. rujna u požeškoj Katedrali održano je svečano euharistijsko slavlje. Uz biskupa Antuna u koncelebraciji je bilo tridesetak svećenika, biskupovih najbližih suradnika, članova Stolnog kaptola, požeških župnika i svećenika iz župa Katedralnog arhiđakonata. Istovremeno proslavljena je i obljetnica

posvete požeške Katedrale. Biskup je u svojoj pozdravnoj riječi kazao brojnim vjernicima da je prije trinaest godina pod geslom kojeg su otpjevali za ulaznu pjesmu «Krist danas i uvijeke» uspostavljena Požeška biskupija te im je čestitao obljetnicu toga događaja.

 

ZA VIŠE KLIKNUTI NA – LINK –

Related Post

KATOLIČKA BOLNICA NA STRMCU

Autor - 10/03/2012 0
požeška-biskupija.com STRMAC, 10. ožujak 2012. – Prigodom blagdana sv. Ivana od Boga, 8. ožujka požeški biskup Antun Škvorčević pohodio je…