Vrijedna pobjeda Slavonke

830 0

3. ozujka 2012. – Večeras su rukometašice Slavonke slavila vrlo vrijednu i više nego zasluženu pobjedu protiv vrlo dobre, ali i oštre ekipe Grafičara iz Osijeka sa 33:26. Bila je to jedna od najboljih igara Slavonke, kako po intenzitetu igre, tempu, napadačkim akcijama i učinkovitim obranama. Slavonka je od prvog minuta krenula silovito, agresivno i napadački. Međutim, iskusne Osječanke dobro su se branile pa je prvi pogodak postigla Dora Malnar tek u 4. minuti za 1:0. A tada slijedi serija. U istoj minuti ponovno Malnar povećava na 2:0, večeras nezadrživa Marinela Starčević iz kontre povećava u 5. minuti na 3:0, a tada sjajna Barbara Sokić skida dva „zicera“, a u protunapadu Jasna Čulina povećava na 4:0. Samo minutu kasnije Željka Safundžić povisuje i na nevjerojatnih 5:0. Užasnuti trener Osječanki već tada zove time-out. Smanjuju na 5:1, ali Slavonka i dalje igra napadački i efikasno: Malnar postavlja 7:2 (11), Safundžić 8:2 (12), slijede ponovno dvije sjajne obrane Sokić sa krila, a u 16. minuti svoj prvi pogodak postiže Ljiljana Zdunić (9:2), Slavonkina trenerica, koja je izvrsno koordinirala akcijama u igre, dok je s klupe ekipu vodio Ivan Grubišić. Zdunić postiže i 10:2 (19) nakon efektne kominacije s utrčavanjem s desna i s ljevakom pogađa suprotni kut. Osjećanke u nekoliko idućih minuta postižu 2 gola, ali Malnar uzvraća na 11:4 (21), Tihana Bilešić na 12:4, a Jasna Čulina na 13.6. Osječanke koriste naše pogreške u napadu i postižu nekoliko kontri, ali hrabra iako mala uzrastom Marinela Starčević s krila povećava na 14:8, a Čulina završava poluvrijeme s vodstvom Slavonke s 15:10.

U nastavku nastavila se golijada. Ljiljana Zdunić prva poentira za 17:12, Osječanke uzvraćaju, Maja Milinović pogađa s krila na 18:13, Čulina iz sedmerca na 19:13, Klara Mudrovčić 21:13 (39), Starčević 22:15, Čulina 26:19 (48), 28:21 Starčević (53), 29:23 Zdunić (54). Osječanke tada preuzimaju inicijativu, naše igračice su se umorile od jakog tempa, pa gošće stižu na 30:25. Milinović i Mudrovčić povisuju na 31:25,a Starčević u 59 minuti na 32:26, a konačnih 33:26 postiže Samardžić. Bila je to vrlo vrijedna pobjeda nad solidnom ekipom Osječanki, zasluženo izborena, jako dobrom i napadačkom igrom i sve igračice zaslužuju čestitke. Ovu vrijednu pobjedu na startu proljetnog prvenstva na domaćem terenu izborile su: Bilešić 1, Mudrovčić 2, Remenar, Sekulić, Malnar 4, Safundžić 2, Starčević 8, Đaković, Sokić, Španović, Milinović 3, Čulina 8, Zdunić 4, Samardžić 1, uz trenericu Zdunić i pomoćnika Grubišića. Na slici: rukometašice Slavonke nakon večerašnje pobjede nad Grafičarem iz Osijeka.