Pobjeda Mladosti protiv Slavije (2:1)

396 0

13. studeni 2011. – Danas su nogometaši Mladosti nakon mnogo

uzbuđenja pobijedili momčad Slavije iz Pleternice sa 2:1(0:1). Bila je to pomalo čudna utakmica jer je već na njenom otvorenju došlo do neshvatljive pogreške jednog od ključnih igrača Ivice Lukšića koji je u želji da izbije jednu loptu nalazeći se u ispred svojih vrata tako nespretno intervenirao da je loptu uputio u vlastitu mrežu pa su gosti i nenadajući se lako došli u vodstvo od 1:0. Bilo je to u 5. minuti. Nakon toga Mladost nastoji svim snagama izjednačiti, poduzimaju niz napadačkih akcija, ali pogotka nema. Vrlo borbeni gosti, što više, uzvraćaju protunapadima, pa je i dalje gol domaćina bio u opasnosti. Najveću opasnost predstavljao je Davor Žafaranić koji je u 11. minuti u solo prodoru od sredine igrališta munjevito utrčao sve do ruba šesnaesterca, a tada je slovito i precizno pucao, ali je vratar Marko Kao izvanredno reagirao u matnoj poziciji i loptu izbacio u korner. Iako je Mladost imala više od igre, češće napadala, imala laganu terensku inicijativu, nogometaši Slavije su čestim napadima preko krilnih pozicija ugrožavali obranu i gol Mladosti. Do kraja prvog poluvremena obostrano je izmijenjeno nekoliko izglednih prilika, ali nije bilo pogodaka, tako da je Slavija otišla na poluvrijeme s jednim pogotkom prednosti.

Na početku nastavka Videca zamijenjuje Medved, a Đakovića Dubravac i Mladost je agresivnija i više igra napadački u cilju čim prije izjednačiti rezultat. No, to im i pored nekoliko učestalih napade ne uspijeva. A tada se u 64. minuti događa incident koji je i promijenio tijek utakmice. Naime, sudac dosuđuje kazneni udarac za Mladost, a pored igrača Slavije koji su svi u skupini uobičajeno protestirali, najagresivniji bio je vratar Petković koji je nakon žestokih prigovora loptom gađao suca na što je ovaj reagirao jedinim mogućim načinom da mu dodijeli izravni crveni karton. Međutim, prije nego li je to učinio igrači Slavije su ga pratili nekoliko minuta diljem terena nastojeći osporiti njegovu odluku. Istina, i sudac je bio neodlučan jer je dugo vremena oklijevao pokazati Petkoviću crveni karton, pa su ga igrači Slavije usput vrijeđali. Ipak je na kraju odlučio da Mladost izvede kazneni udarac, a Petković dobije izravni crveni karton. Nakon 3 minute stanke na gol je stao pričuvni vratar Bošnjak a iz igre je izišao Dalibor Žafaranić, pa je Slavija do kraja igrala s jednim igračem manje, Matej Vlaović je najzad izveo penal i izjednačio u 67 minuti na 1:1. Od tada se razvila oštra igra, pa je gotovo svake druge minute netko od igrača jedne ili druge momčadi ležao na travnjaku. U 71. minuti trener Slavije Bognar zaradio je isključenje zbog vrijeđanja glavnog suca. U takvoj napetoj atmosferi kada su oba vratara u nekoliko navrata sjajno realirala spasavajući svoja vrata, Cerničani su ipak poveli. Bila je to jedna akcija kada je Lukšić oduzeo loptu i produžio je do natrčalog Kalića koji iz trka puca, obrana odbija loptu, a na nju natrčava lukavi Martinović, zaobilazi svoga čuvara i iz prilično teške situacije, ali sa sredine kaznenog prostora oštro puca i pogađa sam donji desni kut, pa vratar Bošnjak, iako se bacio u svoju lijevu stranu, nije uspio spasiti efektan pogodak. Tako je Mladost povela u 85. minuti sa 2:1 što je bio i konačni rezultat jer je do kraja ostalo svega 5 regularnih minuta i 4 minute sudačke nadoknade. Sve u svemu,Mladost je zasluženo pobijedila iako je do pobjede došla vrlo teško. Gosti su se predstavili u dobrom svijetlu, igrali su brzo, napadački, široko, ali im je nedostajala realizacija, iako su dosta pucali, a što nisu uspjeli zaslužan je vratar Mladosti Marko Kao.Mladost je danas igrala u sastavu: Kao, Videc (od 46. Medved), Kalić, Đaković (od 64 Dubravac), Vlaović, Lukšić, Akmačić, Kumić, Boban, Martinović, Jelančić (od 46.Terzić). Na slici s današnje utakmice nekoliko trenutaka prije pobjedonosnog pogotka Mladosti.