Pobjeda Slavonca u Novoj Gradiški

424 0

20. studeni 2011. Danas su nogometaši Sloge

odigrali oproštajnu utakmicu ove sezone pred svojim malobrojnim gledateljima i u susretu sa Slavoncem iz Nove Kapele doživjeli težak poraz od 0:4 (0:1). Što reći više o seriji neuspješnih susreta u posljednje vrijeme novogradiških nogometaša do toga da im ne služi na čast. Niti ugledu grada, pa ni kluba, tim više, jer je ovo natjecanje „po mjeri“, gdje igraju, manje-više svi klubovi kvalitete novogradiškog kluba. Međutim, rezultati su ispod razine znanja i vrijednosti Sloge, koja je protekle godine proslava jedinstvenu stotu obljetnicu kontinuiteta. Istini za volju, treba priznati gosti su bili bolji, ofenzivniji i što je najvažnije iskoristili su sve pogreške domaće momčadi. Prilika je bilo na obje strane, ali Novogradiščani svoje nisu realizirali, dok su Novokapelci bili daleko efikasniji. U prvom dijelu u izjednačenoj igri gosti su već u 8. minuti poveli pogotkom Berislava Brnjića i to je bio rezultat prvog poluvremena. U nastavku, stekao se utisak da je Sloga energičnija, poduzetnija i imala je daleko više prilike, pa i šansi za postizanje pogodaka. Međutim, nešto obrana Slavonca, a još više neefikasnosću Sloginih igrača nisu postigli ni počasni pogodak, pa su gosti zasluženo i povećali minimalno vodstvo iz prvog poluvremena. Najprije je Marin Kuprešak povisio na 2:0 neshvatljivom pogreškom Slogine obrane, pa i indolentnog pristupa svih obrambenih igrača, upravo u periodu kada su prethodno načinili nekoliko vrlo izglednih akcija za postizanje pogotka. U tom nezgodnom trenutku crveni karton je dobio kapetan Sloge Bojan Bokan, pa su Novogradiščani bili i igrački oslabljeni. Međutim, nakon tog drugog gola igra Sloge je kopnila, homogenost u veznoj liniji je popustila, a uža obrana je bila izigrana pa je već u 71. minuti bilo 3:0 za goste pogotkom Hrvoja Mikulića, a minutu prije kraja Ivan Dujmović je zaključio ovu utakmicu visokim porazom Sloge, ili bolje reći, visokom i to iznenađujuće visokom , ali zasluženom pobjedom Slavonca sa 4:0. Treba istaći da je utakmica odigrana u pravim zimskim uvjetima, po jakoj magli i temperaturi ispod nule, pa je to donekle opravdanje što nije prikazana očekivano kvalitetna igra, ali je Slavonac svoju efikasnost pokazao i u takvim uvjetima. Nogometašima Sloge predstoji ozbiljna analiza, utvrđivanje uzroka i nastojati pronaći rješenja koja će na proljeće biti djelotvorna kako bi se sačuvao godinama stečeni ugled, kojeg je upravo Sloga nosila na ovim novogradiškim prostorima.

Utakmicu je sudio Dario Morber iz Godinjaka, a momčadi su igrale u sastavima, SLOGA: Bilogrević, Čavalić, Denac (od 73. Janković), Mutnjaković, Ruškan (od 77. Brajković), Dokuzović, Ugarković, Đurić (od 54. Sabolić), Curić (od 46. Menegoni), Bokan, Petrović. Trener Boris Šalinski. SLAVONAC: Jerković, Kalenderović (od 63. Čičak), Švađumović, Nižić, Didović, Berislav Brnjić, Kuprešak, Abramović, Marić (od 88. Mikajević), Bernard Brnjić, Mikulić. Trener Zdravko Raguž. Na slici: Pred golom Slavonca akcija nogometaša Sloge ni ovaj puta nije urodila plodom pa su gosti visoko pobijedili (4:0), Igralo se po magli i hladnoći tako da nije mogao biti prikazan očekivano kvalitetan nogomet.