Rukometaši pobijedili prvaka !

346 0

5. ožujak 2012. – Novogradiški rukometaši u 14. kolu 2. Hrvatske

lige, sjever, ugostili su vodeću momčad lige i jesenskog prvaka Slatinu i načinili nakon izuzetno dobre, borbene i hrabre napadačke igre veliko i ugodno iznenađenje pobjedom 36:31 (19:16). Novogradiščani su odigrali jednu uistinu kvalitetnu utakmicu što je donijelo veliku radost nakon što je pobijeđena vodeća momčad među drugoligašima. Vodili su od samog početka, počevši od 2:0, pa kasnije 5:3, 6:4 do 7:5, kada se odvajaju na 3 i 4 gola razlike (8:5, 9:5 i 11:6). Kako je igra odmicala naši rukometaši drže distancui od 4 gola (12:8) podižu i na 6 pogodaka razlike (14:8), dolazi mali pad prije poluvremena (17:15), ali ipak dobivaju prvu dionicu sa solidnih 19:16.

U nastavku naši rukometaši drže rezultatski distancu (20:16, 21:18) kako je utakmica odmicala pojačavaju tempo i realizaciju (27:22, 29:24, 30:24, 31:24) i rutinerski u velikoj igri donose vrijedne bodove protiv jako dobre i homogene vodeće momčadi Slatine. Kao prvi strijelci istakli su se Marko Ćosić i Marko Sertić sa po 7 pogodaka, a tu je uvijek prisutni golgeter, tek nedavno oporavljeni Ivanišević sa 6 golova s 3 iz sedmerca. Evo što o utakmici kaže zaslužni trener Ivan Sertić:

„Od početka smo kontrolirali rezultat i dominirali. U obrani se igralo čvrsto, pokretljivo i agresivno, a izvanredno je branio Filip Penić, pa suparnik nije imao rješenja. Nakon vodstva od 6 razlike u 20. minuti Slatina dolazi na samo gol zaostatka pred kraj prvog poluvremena, ali ipak s 2 uzastopna gola odlazimo na poluvreme s plus 3. Prvi dio drugog poluvremena slična slika. Nova Gradiška vodi s 2-4 gola. Sredinom drugog poluvremena odvajamo se na 6 i 7 razlike i mirnom igrom do kraja privodimo utakmicu do kraja s 5 golova prednosti.

Cijela momčad je odigrala izvanredno, u obrani čvrsto, borbeno i pametno, te je suparnik uglavnom izgledao dosta nemoćno. U napadu se igralo brzo, atraktivno, ali odgovorno. Strijelci: Marko Ćosić i Marko Sertić po 7, Marko Miletić 5, Zdravko Zaužel 4, Mladen Ivanišević 6 (3), Zdravko Zaužel 4, Dominik Barun 3, Igor Mihić i Filip Prša 2 (Filip je igrao nakon ozbiljnije ozljede, a Igor je povratnik nakon nekoliko kola izbivanja zbog obveza na poslu). Zadnjih 10-ak minuta kod rezultata +7 za nas bilo je malo opuštanja i tehničkih grešaka.

Značajna je to pobjeda za osiguranje mirnijeg nastavka prvenstva i micanje iz ugrožene zone.

Na slici Marko Ćosić strijelac 7 pogodaka protiv vodeće momčadi lige.